جستجوي مطالب
Google
mahzyarfoulad.sabablog.com
تفاوت های ورق استیل ۳۰۴ با 304L

رایج ترین فولاد های ضد زنگ استیل های سری ۳۰۰ هستند. که در این میان استیل ۳۰۴ با استاندارد دین آلمان ۱٫۴۳۰۱ پر کاربرد ترین اسیتل می باشد . این آلیاژ به دلیل نداشتن خاصیت مغناطیسی و جذب توسط آهنربا در گروه استیل های “نگیر ” قرار می گیرد.

تفاوت استیل AISI304 , AISI304L  :

استیل ۳۰۴ دارای ماکزیمم ۰٫۰۷ درصد کربن می باشد ولی آلیاژ ۳۰۴L  (استاندارد دین آلمان ۱٫۴۳۰۶)  که اصطلاحا استیل ۳۰۴ کم کربن (Low carbon) نامیده می شود. دارای ماکزیمم ۰٫۰۳ درصد کربن است و به جز نیکل و کروم میزان سایرعناصر در این دو گرید تفاوتی ندارد .

ورژن کم کربن ۳۰۴ (۳۰۴L ) نسبت به آلیاژ ۳۰۴ دارای قابلیت فرم دهی و جوش کاری بالاتری می باشد و پس از جوشکاری نیازی به یردکاری (آنیل ) ندارد .

گرید کم کربن در مقایسه با گرید های معمولی خواص شیمیایی تقربا برابری داشته ولی در خواص مکانیکی تفاوت هایی وجود دارد برای مثال استیل ۳۰۴L  نسبت به ۳۰۴ تنش تسلیم پایین تری دارد که الیته این اختلاف در مورد آلیاژ ۳۰۴ (کمتر از ۵ درصد ) می باشد .

موارد مصرف :

استیل ۳۰۴ در موارد مختلفی مورد استفاده قرا می گیرد از جمله در صنعت نظیر ساخت مخازن ، ساخت استراکچر و …. در صنایع غذاییو ساخت تجهیزات پزشکی و همچنین در صنایع دکراتیو و ساختمان سازی ، ساخت آسانسور ، نرده محافظ ، نما و … مورد استفاده قرار می گیرد .

با توجه به کاربرد های گسترده از این آلیاژ به صورت ورق های رنگی (نقره ای ، طلایی ، دودی ، آبی و …) ، پانچ ، طرح دار ، خشدار ، براق ، مات ، آینه ای و …. موجود می باشد

استیل 304                    ورق اسیتل خشداراستیل 304                  ورق اسیتل آبی میرور


بازرگانی مهرزیار فولاد تامین کننده انواع ورق های استیل ۳۰۴ و ۳۰۴L  وارداتی از ضخامت ۰٫۳ میلی متر به بالا به صورت رول و شیت می باشد . رول های استیل معمولا در عرض های ۱ – ۱٫۲۵ – ۱٫۵ متر و ابعاد ورق های ۲*۱ – ۲٫۵*۱٫۲۵ – ۲٫۴۴*۱٫۲۲ – ۳*۱٫۵ – ۱٫۵*۶ متر می باشد و همچنین در این مجموعه انواع خدمات  از جمله برش  ، نواربری(برش رول به رول ) – پانچ – خش زنی سطحی و … انجام  میپذیرد.

فروش لوله مانیسمان

فروش لوله استیل

فروش ورق دریایی

فروش ورق آلیاژی

فروش فولاد

فروش فولاد آلیاژی

منبع : مهزیار فولاد


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 15 نفر مجموع امتياز : 39


برچسب : ,
تعداد بازديد : 48

تاريخ : پنجشنبه 11 مرداد 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
امارگیر سایت